Počet stránek ve webu: 47727

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Před 2 týdny došlo v našem bytovém domě k havárii topení. Prasklo nedbalostí jedné ze spoluvlastnic, která místnost obývá. Ta si pozvala souseda, aby ji topení ve sklepě, který obývá sama opravil. Ten po mě vyžaduje, abych mu do 3 dnů dala 500 Kč nebo že mi odpojí plyn a trubky uřeže.

    Bez souhlasu ostatních si soused usmyslel, že bude od každého spoluvlastníka vybírat 100 Kč za údržbu plynového kotle. V domě není uzavřeno spoluvlastnictví jednotek. Má na to soused právo? Jedná se o dům o pěti bytových jednotkách. Vlastníků bytů je pět. Děkuji, Žaneta

    Odpověď:

    Společenství vlastníků jednotek vzniká ze zákona (v domě s nejméně pěti jednotkami, z nichž alespoň tři jsou ve vlastnictví tří různých vlastníků). Pokud tedy nerealizujete tuto formu správy, porušujete zákon o vlastnictví bytů (z této povinnosti nejsou zákonem povoleny výjimky).
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování