Počet stránek ve webu: 47710

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Jsem spolumajitelkou domu. Dověděla jsem se o úmrtí nájemníka. Nikdo s ním byt neobýval, neznám žádné jeho příbuzné. Ozvala se mi paní, že jeho příbuzná, ale nemá klíč od bytu. Poraďte mi prosím, jak postupovat pokud klíče nenajdeme. Musíme mít k otevření bytu zámečníkem nějaký souhlas? Koho? Jak se mi mají prokázat údajní dědici, kteří budou byt vyklízet? Stačí podepsat nějaké čestné prohlášení? Jsem vděčná za odpověď a radu. Mariana


    Odpověď:

    Především se spojte s notářem, který bude dědické řízení projednávat. Notář je určený podle trvalého bydliště zesnulého. Nemáte právo do bytu vstoupit bez dalšího, takže se neunáhlujte a byt zbytečně neotevírejte násilím. Až notář prověří dědický nárok příbuzné zesnulého, tak pak můžete s ní jednat a zpřístupnit jí byt.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování