Počet stránek ve webu: 47687

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Před 300 roky dostalo 60 občanů obce 40 ha lesů a luk do společného vlastnictví. Nyní 6 podílníků požaduje, aby příslušná část podílu jím byla dána do osobního vlastnictví. Pokud s tím většina podílníků nesouhlasí, je možné, aby vydání podílu prosadili soudně? Pokud ano, kdo bude platit ocenění a zaměření vydávaných částí pozemku a kdo rozhodne, kterou část mají dostat. Nebo si mohou určit, kterou část chtějí? Děkuji, Viktor


    Odpověď:

    Spoluvlastnický podíl představuje ideální podíl na nemovitosti. V určitých případech je možné pozemek rozdělit, k čemuž je nezbytný souhlas místně příslušného stavebního úřadu. Stavební úřad vydá územní rozhodnutí, o které je možno vydat pouze na žádost podanou všemi vlastníky všech dotčených pozemků a staveb na nich, které jsou předmětem rozhodnutí. Pokud tedy nebudou souhlasit všichni spoluvlastníci, stavební úřad nemá zákonnou možnost pozemek rozdělit.
    Bylo by možné soudně se domáhat zrušení spoluvlastnictví, avšak výsledek soudního rozhodnutí není možné předjímat (je nejistý).
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování