Počet stránek ve webu: 47687

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Bydlím u přítele v jeho domě. Já sama jsem vlastníkem malého bytu. Oba dva si chceme toho druhého (tzn. já přítele ve svém bytě a on mě ve svém domě) uvést jako věcné břemeno.

    Chci se zeptat, zda si do smlouvy o zřízení věcného břemene můžeme uvést rozvazovací podmínku - že např. přítel podá návrh na zrušení ve stejném břemeni ve svém domě a současně se vzdá oprávnění z věcném břemeni v mém bytě a naopak. Bojíme se, že v případě rozchodu se nedomluvíme a zase chci mít jistotu, že pokud by se mu něco tragického přihodilo, že nebudu muset odejít z přítelova domu, který bude dědit jeho syn z 1. manželství. Děkuji, Pavlína

    Odpověď:

    Nabízí se varinta sepsat jednu smlouvu o zřízení dvou věcných břemen (předpokládám, že se jedná o věcná břemena na dožití, tedy doživotní užívání nemovitosti) a vzájemně jejich existence podmínit; rozhodně je takové řešení možné. Vzhledem k náročnosti smlouvy a nutné specifikaci věcného břemene a jeho podmíněnosti doporučuji sepsat rozhodně smlouvu prostřednictvím advokáta.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování