Bohužel jsem naletěl tzv. šmejdům, kteří nabízí tipy na sázení u sázkové kanceláře. Byl jsem nalákán na zkušební tipy na 3 dny za 89 Kč. První tip byl až druhý den. Po necelých dvou dnech jsem odstoupil, zdálo se mi to podezřelé. Ale pozdě. Od smlouvy (žádná není) podle nich mohu odstoupit do 24 hodin, takže se žádná zkouška nekonala. Smlouva prý není, jen jejich všeobecné podmínky. Nyní po mě chtějí 9.690 Kč. Nabízel jsem hotovost, tu nechtějí. Nyní mám platit 9.660 Kč. Posláno číslo účtu, nevím komu patří, nic.
Moje otázka. Mám jim zaplatit? Nebo jak se bránit? Mám uložené i konverzace. Je to virtuální firma, se sídlem v Praze, majitele a jeho jméno, bydliště jsem dohledal, oni žádné jména, adresy mi nedaly, a nechtějí dát, a chtějí to vymáhat soudně. Nevím, jak se bránit. Psal mi i že za den má 80 klientů X uvedená částka = slušný balík. Našel jsem více takto podvedených lidí. Mě ale peníze nestrhl. Zadal jsem blokaci. Dá se nějakým způsobem bránit, a zabránit tak okrádání slušných lidí? Děkuji, za každou radu. Teodor
Obchodní právo, vztahy, smlouvy
Sázení u sázkové kanceláře - firma chce bezdůvodně poslat 9690 Kč jako pokutu
- Základní údaje
- Uložil(a): Mgr. J. Polesný (obč., obchod. právo)
- Kategorie: Obchodní právo, vztahy, smlouvy
- Zobrazení: 61
Vaše situace je bohužel typická pro podvodné praktiky tzv. "šmejdů, " kteří se snaží vymáhat neexistující dluhy prostřednictvím zastrašování. Níže uvádím možnosti, jak se bránit:
1. Neplatit a ignorovat jejich výzvy
Pokud nemají žádnou platnou smlouvu, nemohou legálně vymáhat částku, kterou požadují. Jejich tvrzení o vymáhání soudní cestou je často jen prázdná hrozba. Bez jasných důkazů (např. písemné smlouvy nebo uznání dluhu) nemají v soudním řízení šanci.
2. Zhodnocení situace:
Neexistující smlouva: Pokud jste žádnou smlouvu nepodepsal, nemají na vymáhání žádný právní základ.
Všeobecné podmínky: I kdyby byly zveřejněné, nemají platnost bez vašeho souhlasu.
Virtuální firma: Pokud nedokážou poskytnout své identifikační údaje (název firmy, IČO, adresu), jejich požadavky nemají žádnou právní váhu.
3. Jak se bránit:
Přestaňte komunikovat: Přerušte veškerou komunikaci, neodpovídejte na jejich výzvy a nevyhrožujte. Zbytečně jim nedávejte další důvody k obtěžování.
Blokace čísel a e-mailů: Zablokujte je na všech kanálech (telefon, e-mail) a sledujte, zda nedostanete dopis od skutečné advokátní kanceláře (velmi nepravděpodobné).
Dohledání firmy: Zkuste ověřit, zda je firma registrovaná na justice.cz (obchodní rejstřík). Pokud neexistují, jejich nároky jsou bezpředmětné.
Kontaktujte ČOI: Můžete podat stížnost na Českou obchodní inspekci (ČOI), která se zabývá podvodnými praktikami. Stížnost na ČOI.
Sdílejte zkušenost: Podělte se o svou zkušenost na online fórech nebo sociálních sítích, abyste varoval ostatní před podobnými praktikami.
4. Co když přijde výhrůžka soudem?
Pokud obdržíte dopis, údajně od advokátní kanceláře, ověřte si, zda advokát existuje (např. na webu České advokátní komory).
Bez právního základu (platná smlouva nebo důkaz) by případ soudního řízení byl jen další zastrašovací pokus.
5. Shrnutí:
Neplaťte! Bez smlouvy a platných podkladů nemají žádný nárok.
Zablokujte komunikaci.
Kontaktujte ČOI.
Vaše situace je bohužel běžná, ale pokud budete jednat klidně a strategicky, dokážete se těmto podvodníkům ubránit.