Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    s bývalým manželem máme hypotéku na dům, který je postaven na pozemku, který jsem nabyla před manželstvím. Po rozvodu manžel vstoupil do insolvence. Hypotéku splácím v plné výši. Banka se zapsala na soupis věřitelů, ale prodání domu nepožaduje.
    Má právo insolvenční správce prodat dům celý, nebo jen polovinu? Mám nárok na nějaké odškodnění?
    Děkuji za odpověď
    Odpověď:
    Zdravím Vás, zde záleží na několika skutečnostech, spoluvlastnický podíl Vašeho manžela by byl v rámci insolvenčního řízení zpeněžen (prodán), jen pokud by se do insolvenčního řízení přihlásil tzv. zajištěný věřitel (tj. věřitel, který má na nemovitosti v katastru nemovitostí zřízeno zástavní právo – např. hypoteční banka by mohla být zajištěným věřitelem) a předmětem zajištění by byla právě nemovitost, o které se zmiňujete ve Vašem dotazu. Pokud banka prodej domu nepožaduje a Vy hypotéku v plné výši splácíte, mám za to, že by k prodeji domu s nejvyšší pravděpodobností dojít nemělo. Mohlo by se tak stát jen tehdy, pokud by Váš bývalý manžel jako způsob oddlužení zvolil prodej majetkové podstaty. V tomto případě by do majetkové podstaty náležel spoluvlastnický podíl Vašeho manžela na domě. Nicméně se s tímto dotazem raději obraťte na kolegu, který řeší insolvence.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování