Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den.
    maminka moji ženy zemřela 02/2017, byla vdaná za Španěla, který nebyl její vlastní otec. Neměl děti ani rodiče jen bratra. Vlastnili dům a pozemky u Barcelony. Náklady na převoz těla do ČR a pohřeb nás značně zadlužil. Krátce po ní za 2 měsíce zemřel i její manžel.
    Doufali jsme v něaké dědictvi, kterém splatíme dluhy. Pravník ktereho jsme taky velmi draze zaplatili nam pouze zjistil, že nebyla sepsaná žadná závěť a poslední vůle. Na další pokračovaní v případu chtěl další peníze, ale jelikož jsme už dosti zadlužení, nemáme další peníze.
    Dozvěděli jsme se že vše co vlastnili získal bratr manžela maminky, se kterým meli nedobré vzathy a nevídali se. Takže po mamince, která vždy říkala až tu jednou nebude, tak vše bude naše, nám zbylo jen tělo a veliké dluhy.
    Co dál dělat?
    Jestli má cenu se dále zadlužovat drahými pravníky, když nevíme jaký bude výsledek. Myslíte že byjsme uspěli a měli nárok aspoň na část dědictví? Moc děkuji za radu a vaše poznatky.
    Odpověď:
    Dobrý den,

    na Vaši otázku zda se svým nárokem na dědictví uspějete nelze odpovědět. Byla-li Vaše maminka stále občanem ČR a dlouhodobě pobývala ve Španělsku, šlo dle mého názoru o dědické řízení s mezinárodním prvkem. Rozhodoval-li o dědictví soud členského státu, na jehož území měla Vaše maminka obvyklý pobyt v době smrti, pravděpodobně postupoval i podle práva státu, ve kterém měla Vaše maminka svůj obvyklý pobyt v době smrti.

    V takovém případě Vám nejsem schopna sdělit jaká je právní úprava příslušného státu. Podobně tomu bude i v případě úmrtí jejího manžela. Domnívám se však, že jako dítě, tedy přímý potomek bystě měla větší šanci uspět v dědickém řízení po Vaši mamince.

    S ohledem na Vámi uvedené skutečnosti byste se mohla obrátit na advokáta specializujícího se na právo státu, ve kterém Vaše maminka žila, popř. zkusit kontaktovat velvyslanectví ČR v příslušném státu. Záleží však na Vašem zvážení, zda se Vám to vyplatí.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování