Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    V roce 2008 jsem dala plnou moc bývalému partnerovi na prodej rozestavěné nemovitosti (byla jsem ve VTOS - výkonu trestu odnětí svobody). Nemovitost byla prodána slovenké občance, kupní cena byla poukázána na účet bývalého partnera, který z této ceny dle dohody uhradil hypotéku a z kupní ceny zůstala částka 500.000,-Kč. Bývalý partner mi tuto částku upírá.

    Mohu proti němu podat trestní oznámení (podezření ze zpronevěry), pokud ano, jak mám postupovat? Mohu se obrátit na soud (civilní), pokud ano, za jakých podmínek - výše soudních poplatků atd. Jsem ve velmi špatné finanční situaci. Existuje další řešení? Bývalý partner mi tuto částku nechce předat, neboť ji bez mého vědomí a souhlasu nevýhodně investoval. Děkuji, Gabriela

    Odpověď:

    Zpronevěra se týká svěřených hodnot, což v tomto případě nastalo, takže můžete trestní oznámení podat na služebně Policie ČR. Stejně tak můžete podat žalobu na vydání bezdůvodného obohacení - svůj nárok budete muset prokázat. Soudní poplatek se počítá v procentuální výši podle žalované částky (částka nad 15 000,- - soudní poplatek 4% z této částky). Osvobození od poplatků jsou uvedena v zákoně č. 549/1991 Sb. - z Vašeho dotazu, ale není zřejmé, zda některý z nich splňujete. Toto jsou všechna legální řešení.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování