Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma roky jsem se se synem nastěhovala do městského bytu s  předplaceným nájmem. Podepsala jsem smlouvu ještě za svobodna a měsíc po uzavření smlouvy jsem se vdala a byla u správce bytu změnit údaje ve smlouvě. Manžel měl již za svobodna na sebe napsán družstevní byt ve kterém má doživotní užíváná jeho matka. Ta tam žije s druhem. Tudíž je to byt, na který nemám sňatkem žádný nárok, jelikož ho nabyl mimo manželství. Teď mi město dává výpověď z nájmu z důvodu, že manžel vlastní byt, ten zde nemá trvalý pobyt,  je tu hlášen pouze na služby, trvale je hlášen u matky. Mohou mi výpověď dát a vystěhovat mě i s dvěma dětmi? Bohdana


    Odpověď:

    V případě, že má nájemce dva nebo více bytů, může pronajímatel dát nájemci výpověď i bez přivolení soudu. Ale v případech, kdy nelze po nájemci spravedlivě požadovat, aby užíval pouze jeden byt to nelze.  Domnívám se, že na Váš případ se právě vztahuje ta výjimka, kdy po Vás nelze spravedlivě požadovat, abyste užívali pouze ten jeden byt. Jediná obrana je však podat urychleně žalobu k soudu na nesouhlas s výpovědí, kde předložíte výpis z katastru s uvedením věcných břemen, které k danému manželovu bytu váznou.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování