Počet stránek ve webu: 47577

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Jak vystěhovat z nemovitosti bývalého partnera, který je cizinec? Nejsme manželé. On v ČR nemá povolení k pobytu, ani firmu atp. Má britské občanství. Nevím, jak jednat např. přes úřady či policii, když bývalý partner nemluví ani nerozumí česky. Jsem jediným vlastníkem nemovitosti. Po rozchodu v domě ale nadále bydlí.

    Zpočátku s mým souhlasem, než si najde jiné bydlení. Bohužel to teď odmítá. Obávám se fyzické agrese z jeho strany. Další část otázky se týká majetku, který jsme nabyli během vztahu. Chci se podělit o věci, které jsme pořídili společně. Vztahuje se to ale také na vybavení domácnosti, které jsem dostala darem od svých rodičů? Dar byl výlučně určený mně. Moc děkuji, Ivana.

    Odpověď:

    V tomto případě je možnou cestou žaloba na vyklizení nemovitosti k soudu a následný nucený výkon tohoto rozhodnutí. Vedle tohoto můžete po bývalém partnerovi také požadovat bezdůvodné obohacení, které bude odpovídat nájemnému ve výši obvyklé, pokud Vám za bydlení v bytě nic nehradí.
    Násilným vystěhováním a výměnou zámků, kdy např. nebude bývalý partner doma, byste riskovala spáchání trestného činu porušení domovní svobody.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování