Počet stránek ve webu: 47567

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Žijeme s přítelkyní a jejími 2 dětmi (12+17) v mém bytě 3+1, který je v mém výlučném osobním vlastnictví. Přítelkyně do bytu investovala. Nemá u mne ale trvalý pobyt. Mám syna 22 let, který žije v družstevním bytě. Syn se mnou po rozvodu nekomunikuje, vydědit ho nechci. Přítelkyně má strach, že pokud by se mi něco fatálního stalo, tak syn, jako dědic v 1. třídě, byt získá a jí může pak nechat vystěhovat.

    Rád bych našel cestu, jak zajistit, aby přítelkyně mohla byt i po mé smrti dále používat a v bytě klidně i dožít, bude-li chtít. Po její smrti by byt samozřejmě připadl synovi. Co máme udělat? Děkuji za radu. Děkuji, Josef

    Odpověď:

    Doporučoval bych Vám zřídit věcné břemeno pro případ smrti ve prospěch Vaší přítelkyně. Váš syn bude stále dědicem, avšak bude mít povinnost nechat Vaši přítelkyni v bytě dožít. S tímto, jakož i s jinými pořízeními pro případ smrti, Vám pomohou v každé notářské kanceláři.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování