Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 5.00 (1 hlas)
    Přenechání majetku získaného dědictvím hned v dědickém řízení - postup
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Chtěla bych se zeptat v rámci dědického řízení. Čekáme na vyjádření notáře. Zákonný dědic manželka zemřelého a nezletilá dcera, závěť není (tedy neví se o ní momentálně). V dědictví je řada nemovitých a movitých věcí. Jedna z nemovitostí by měla být darována matce zemřelého na základě přání manželky a vlastně dohody s ní. Tuto nemovitost manželka zesnulého nechce - jedná se o rodinný dům pokolení po zesnulém, tudíž manželka zesnulého chce nemovitost přenechat matce zesnulého.

    Je z hlediska právního tato možnost vyjádřit se u notáře při dědickém řízení ohledně darování této nemovitosti anebo manželka zesnulého musí podle občanského zákoníku přijmout celé dědictví a následně po nabytí může nemovitost darovat? Můžete mi prosím poradit v této záležitosti. Děkuji, Eva

    Odpověď:

    Dobrý den,
    v daném případě je nutné dědictví přijmout a následně darovat třetí osobě. Pokud není obdarovaná osoba dědicem, nelze s ní uzavřít dědickou dohodu, že by v rámci dědictví přešla nemovitost přímo na ni.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování