Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    10/2018 mi byla doručena výpověď z organizačních důvodů s nárokem  na odstupné ve výši dvojnásobku průměrného výdělku (pracovní poměr trval 1 rok a 5 měsíců). Pracovní poměr měl skončit 31.12.2018. Během výpovědní doby na konci listopadu 2018 jsem onemocněla a nemoc trvala až do konce června 2019.

    Pracovní poměr mi prý skončí v měsíci srpnu 2019 (po ukončení dočasné pracovní neschonosti, tj. DPN byl prodloužen o kalendářní dny nemoci ve výpovědní době). Náleží mi odstupné ve výši dvojnásobku průměrného výdělku, jak bylo oznámeno ve výpovědi, nebo ve výši trojnásobku výdělku, protože délka trvání pracovního poměru přesáhla  v červnu 2 roky. Děkuji předem za odpověď.  

     

    Odpověď:

    Podle § 67 zákoníku práce náleží odstupné ve výši trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky. Zákon tedy mluví o trvání pracovního poměru, aniž by uváděl nějaké další podmínky. Podle mého názoru tak vznikne nárok na odstupné ve výši trojnásobku výdělku.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování