Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Poslal jsem svému zaměstnavateli dopis, že chci pokračovat v zaměstnání a dostal jsem odpověď, že moje smlouva končí uplynutím sjednaného období. Jsem důchodce a domnívám se, že § 39 anuluje § 48. Ještě dodávám, že mám již 5x prodlouženou smlouvu na 1 rok.

    V dopisu na vedení podniku jsem napsal, že chci v práci pokračovat, tak bych rád věděl, jestli není chyba v formulaci "chci a trvám" a jakou mám šanci v případném soudním sporu?
    Děkuji, Matouš

    Odpověď:

    Pokud jste písemně oznámil zaměstnavateli, že žádáte, aby Vás dále zaměstnával po tom, co Vám opakovaně prodlužoval smlouvu na dobu určitou (smlouva na dobu určitou může být jen na max. 2 roky a pak se mění poměr na dobu neurčitou), Vaše smlouva se mění na dobu neurčitou.
    Formulace, kterou jste použil je jasná, a dá se z ní dovodit, co jste touto formulací zamýšlel. V ní tedy není problém. Jediné, co může zaměstnavatel udělat je to, že Vám dá výpověď pro nadbytečnost s dvouměsíční výpovědní lhůtou, kde Vám ale náleží odstupné ve výši trojnásobku průměrného platu. Vaše šance v případném soudním sporu jsou velké.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování