Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Bratrova manželka u svého zaměstnavatele kradla peníze, které tam asi zkoušela vracet získáváním úvěrů od bankovních společností, až to již nezvládla a šéf na to přišel. Škoda činí 250.000 Kč. Toto vyšetřuje policie ČR, poněvadž firma podala trestní oznámení. Bratr se to dozvěděl 22.7.2020 a o ničem neměl tušení.

    V mobilu ji našel kontakty na Provident a Cofidis a dle toho usoudil, zda má někde bez jeho vědomí úvěry. Můžete nám poradit jak v této situaci postupovat? Co by měl udělat? Má strach, protože neví kde si co napůjčovala. Jeho manželka s nikým nekomunikuje, protože je v nemocnici. Předávkovala se léky. Děkuji za pomoc. Olivie.

     

    Odpověď:

    Jedinou možností by bylo, aby zkontaktoval jednotlivé peněžní ústavy, zda u nich nemá manželka dluh. Žádný centrální registr, kde by to zjistil, neexistuje, to by již musely být dluhy zažalovány u soudu - to by zjistil přímo dotazem na soud, v jehož obvodu mají manželé bydliště a nebo pokud by to již bylo ve fázi exekuce, tak z centrální evidence exekucí. Jinou možnost prozatím nemá.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování